Turizm için yatırım şart.

  • PDF

Turizm için yatırım şart.

Ak Parti Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam, Ak Parti Kocaali İlçe Başkanlığı’nın daveti üzerine Kocaali’ye gelerek turizm bölgesinde incelemelerde bulundu. Yatırım ihtiyacının öncelikli olduğu Atatürk Caddesi ve Yalı Mahallesi Kültür Caddesi üzerinde incelemelerde bulunan Milletvekili İslam, Kocaali’ye verilecek yatırım desteğinin ilçeye canlılık kazandıracağını söyledi.  

Turizm bölgesinin yatırım ihtiyacı

Ak Parti Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam, Kocaali İlçe Başkanlığı’nın daveti üzerine partisinin il başkanlığınca düzenlenen bir günlük ziyaret programı kapsamında AK Parti Sakarya Kadın Kolları İl Başkanı Çiğdem Erdoğan Atabek ile birlikte Kocaali’ye geldi. Kocaali Merkez Plajı Hasbahçe Kafe’de düzenlenen sabah kahvaltısının ardından Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak Ak, İl Genel Meclis Üyesi Şaban Kanbur, Belediye Meclis Üyesi Süleyman Yalçın, Ak Parti Kocaali Kadın Kolları Başkanı Nevin Deligöz, Ak Parti Kocaali İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Demir, Nuri Aşçı, Ergün Tiryaki ve Hüseyin Togay’ın katılımıyla toplantı gerçekleştirildi. Toplantının gündem maddesi ise Kocaali turizm bölgesindeki yatırım eksikliği oldu. Toplantı sırasında turizm bölgesini ve yatırıma ihtiyaç duyulan bölgeleri harita üzerinde inceleyen Milletvekili Ayşenur İslam, toplantının ardından heyet ile birlikte merkez plajı, Atatürk Caddesi ve Yalı Mahallesi Kültür Caddesi üzerinde incelemelerde bulunarak bölgede yapılan ve yapılması planlanan yatırımlarla ilgili bilgiler aldı. Atatürk Caddesi üzerindeki İncelemeler sırasında Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın kilit taş ve kaldırım çalışmasındaki eksikliğin giderilmesi için taleplerini alan Milletvekili İslam, bölgenin ciddi anlamda yatırıma ihtiyaç duyduğunu söyledi. Turizm bölgesine yapılacak olan yatırımın, mahalle sakinlerinin yanı sıra tatilciye ve ilçe esnafına yapılması gereken mecburi hizmet olduğunu, ayrıca yol ve kaldırım gibi düzenlemelerin ticareti destekleyerek ilçe ekonomisine ivme kazandıracağını söyledi.

Marka ilçe Kocaali

Toplantının diğer konusu ise yürütme komisyonunda Ak Parti Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam’ın da yer aldığı Marka Kent Sakarya Projesi’nde Kocaali’nin yeri ve önemi oldu. Toplantıda Kocaali’nin doğal güzelliği ve turizm değerleri ile dikkat çektiği ancak mevsim şartlarını nedeni ile deniz, kum, güneş turizminin ivme kazanamadığı vurgulandı. Kocaali ön adı ile marka olabilecek değerler sıralaması ise ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı. Konu ile ilgili detaylı araştırma yaptıklarını ve ülke genelinde kestane balı ile markalaşan her hangi bir ilçe olmadığını ifade eden Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Kocaali’nin kestane balı ile markalaşabileceği önerisinde bulundu. Sakarya genelinde en çok sertifikalı bal üreticisinin Kocaali’de olduğunu ve bal üretimi konusunda Kocaali’nin il genelinde söz sahibi olduğunu belirten Başkan Acar, Büyük Melen Barajı çevresindeki mutlak koruma sahasının bal ormanı şeklinde düzenlemesine yönelik çalışma olduğunu ve bunun ilçedeki bal üretimini destekleyeceğini söyledi. Kestane balının Kocaali’nin markalaşması projesi kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini, ifade eden Acar, arıcılığın ilçede hüküm süren fındık kökenli ekonomiye alternatif olabileceğini vurguladı. Toplantıda Kocaali ön adıyla markalaşabilecek değerlerin araştırılması için çalışma yapılmasına karar verildi.

Perşembe, 19 Temmuz 2012 15:55 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Turizm için yatırım şart.