Kahvaltıya Kocaali damgası.

  • PDF

Kahvaltıya Kocaali damgası.

Kocaali’nin yer aldığı 8. Salonda fuarın ikinci günü sabah erken saatlerde düzenlenen yöresel kahvaltı programı ile başladı. Tescilli Kocaali Kestane Balı, Sakarya kahvaltı standının gözdesi oldu.

 
Yoğun katılım oldu
Bu yıl 17.si düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) ve Batı Karadeniz Kalkınma Birliği’ni (BAKAB) aynı çatı altında bulunduran 8. Salonda fuarın ikinci günü, tüm katılımcıların işbirliği ile düzenlenen yöresel kahvaltı programı ile başladı. Sabah erken saatlerde olmasına rağmen yaklaşık 600 kişinin katılımıyla gerçekleşen kahvaltı programının açılış konuşmasını Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Başkan Vekili Düzce Valisi Adnan Yılmaz yaptı. İçerisinde bulunulan sürecin turizm odaklı bir süreç olduğunu ve bölgelerin turistik değerleri ile gelişeceğini vurgulayan Vali Yılmaz, “Bölgelerimizin turizm pastasından daha büyük pay alabilmesini sağlamak için iş birliği, güç birliği yapmak zorundayız. MARKA, BAKKA ve BAKAB olarak bunun en güzel örneğini burada sizlerle birlikte yaşıyoruz” dedi.
 
Tanıtımda ilk sırayı Kocaali aldı
Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova, Kocaeli, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu illerinin bulunduğu 8. Salonda düzenlenen yöresel kahvaltı programının en dikkat çeken ürünlerinden biri Tescilli Kocaali Kestane Balı oldu. Sakarya yöresel kahvaltı ürünlerinin yer aldığı standına uğrayan ziyaretçiler Kocaali Kestane Balı ikramından almadan geçemedi. Kahvaltı programında ayrıca, ikram edilen ürünlerin tanıtımları yapılırken ilk tanıtılan ürün Kocaali Kestane Balı oldu. Tanıtımda Kocaali Kestane Balı’nın tescillenerek Sakarya’ya değer katan ürünler arasına girdiği vurgulandı.
 
 
 
 

Salı, 29 Ocak 2013 14:48 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Kahvaltıya Kocaali damgası.