Odadan Konya Çıkarması.

  • PDF

Odadan Konya Çıkarması.

Tarım ve hayvancılığa yönelik programları itina ile takip eden ve Kocaalili üreticilerin büyük organizasyonları takip etmesinde imkanlarını seferber eden Kocaali Ziraat Odası, 14-18 Mart tarihleri arasında Konya TÜYAP Fuar Alanı’nda gerçekleştirilen 10. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı'nı es geçmedi.

Kocaali Ziraat Odası Konya TÜYAP Fuar Alanı’nda 14-18 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen 10. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’nı 17 Mart Cumartesi günü ziyaret etti. Ziraat Odası Başkanlığı tarafından organize edilen ziyaret programı ile Kocaali’den 60 üretici, Türkiye’nin en büyük tarım ve hayvancılık organizasyonu olan Konya Fuarı’nı gezme fırsatı buldu. Türkiye’nin en büyük organizasyonu olmasına rağmen, ilçemizin geçim kaynağı olan fındık ve fındık üreticiliğine ilişkin tarım aleti sayısının az olması dikkatlerden kaçmadı.

Kocaalili üreticiler çoğunlukla organik tohumlar, organik sağlık ürünleri ve çeşitli ilaçlama makinelerine ilgi gösterdi. Geçtiğimiz Cuma gecesi geç saatlerde Kocaali’den yola çıkan üreticiler Kocaali Ziraat Odasının organizasyonu, 9 saatlik yolculuğun ardından Konya’nın simgesi haline gelen Mevlana Müzesi’ni de ziyaret etme fırsatına sahip oldu.

Programın ardından açıklama yapan Kocaali Ziraat Odası Başkanı Tamer Tunca, Türkiye çapında gerçekleştirilen her organizasyonun yakından takip edildiğini ve katılım için müracaat yapıldığını vurgulayarak gösterdikleri ilgiden dolayı katılımcılara teşekkür etti. 14-18 Mart tarihleri arasında gerçekleşen fuara 215 Bin 761 kişinin ziyaret ettiğini vurgulayan Başkan Tunca “Üreticilerimizi böyle büyük bir organizasyon ile buluşturmuş olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Cuma, 23 Mart 2012 22:10 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Odadan Konya Çıkarması.