Allah Milletimize Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın.

  • PDF

Allah Milletimize Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın.

Kocaali Hürriyet İlköğretim Okulu yönetimi ve öğrencileri tarafından hazırlanan İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Çanakkale Zaferi’ni anma programı Bahçem Düğün Salonu’nu dolduran Kocaalililere duygulu anlar yaşattı.

 

Kocaali Hürriyet İlköğretim Okulu yönetimi ve öğrencileri tarafından hazırlanan İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Çanakkale Zaferini Anma programı Pazartesi akşamı Bahçem Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın sunuşları Sınıf Öğretmeni Tülay Karaağaç tarafından yapıldı. İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatı, İstiklal Marşı’nın tarihi ve Çanakkale Zaferini bir araya getiren programda öğrenciler seslendirdikleri Mehmet Akif Ersoy şiirleri ile salondakilere duygulu anlar yaşattı.

Mehmet Akif Ersoy’un Uyan isimli şiirini seslendiren Kader Pirdal, Çanakkale Destanı şiirini seslendiren Gülşah İnce, Bülbül isimli şiirini seslendiren Sıla Ekşioğlu, Olmaz ya tabi şiirini seslendiren Tuğba Erdoğan, Zulmü alkışlayamam şiirini seslendiren Recep Çağlayan, Ya Rab bu uğursuz gecenin yok mu sabahı şiirini seslendiren Aybüke Sarıoğlu, Cenk marşı şiirini seslendiren Ramazan Sür, Bir gece isimli şiirini seslendiren Ahsen Alemdar, Birlik isimli şiirini seslendiren Aylin Güneş, Atiyi karanlık şiirini seslendiren Rukiye Akbıyık, Elleri üşüyordu isimli şiirini seslendiren Şule Soy ve Çanakkale Zaferi’ni konu eden slayt gösterisi programa anlam kattı. Yaklaşık bir buçuk saat süren programda son olarak Türkçe Öğretmeni Adem Eraslan sahne aldı.

Güçlü sesi ile İstiklal Marşı’nı seslendiren Eraslan, katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı. Programa Kocaali Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Altın, mahalle muhtarları, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 300 kişi katıldı. Duygu yüklü program Tülay Karaağaç’ın sesi ve Mehmet Akif Ersoy’un asırlık duası “Allah milletimize bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” sözleri ile noktalandı.

Cuma, 23 Mart 2012 22:22 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Allah Milletimize Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın.