Kocaali CHP'de Hızlı Değişim.

  • PDF

Kocaali CHP'de Hızlı Değişim.

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaali İlçe Teşkilatı’nın 34. Olağan Kongresi geçtiğimiz hafta içi gerçekleştirildi. Cengiz Altuntaş başkanlığında hazırlanan tek liste girilen yönetim seçimlerinde 71 delegenin 61’i oy kullandı. Delegelerden tam destek alan yeni yönetim, görev dağılımını tamamlayarak çalışmalarına başladı.

Katılım yoğun oldu
CHP Kocaali İlçe Teşkilatı’nın 34. Olağan Kongresi geçtiğimiz Çarşamba günü Bahçem Düğün Salonu’na gerçekleştirildi. Kongreye CHP Sakarya İl Başkanı Yaşar Erdem ve il yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çevre ilçe yönetim kurulu üyeleri, siyasi parti ilçe yönetimleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehitler unutulmadı
Çarşamba günü saat 14.00’da başlayan ve ilçe halkının yoğun ilgi gösterdiği kongrede ilçe teşkilatı Çanakkale şehitlerini unutmadı. Kongre öncesinde 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası nedeni ile saygı duruşu yapıldı. Kongrenin açılış konuşması Cengiz Murat Altuntaş tarafından yapıldı. Altuntaş konuşmasına Kocaali CHP teşkilatında bu güne kadar görev alanlara teşekkür ederek başladı. Sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayan Altuntaş, gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı davetlilere teşekkür etti Altuntaş ayrıca “Topraklarımızın bütünlüğünün korunması uğruna canlarını seve seve feda eden Çanakkale şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anıyoruz” dedi.

Yönetim listesi
Açılış konuşmasının ardından Aydoğan Sezer, Yalçın Ekşioğlu ve Hüseyin Sarı’dan oluşan divan kurulu onaylanarak yönetim seçimlerine geçildi. Cengiz Murat Altuntaş Başkanlığında hazırlanan tek liste CHP Kocaali İlçe Teşkilatı’nın kongreye katılan 61 kongre delegesinin tamamının oyunu alarak göreve getirildi. Altuntaş’ın delegelerin tamamından oy alan listesi Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: Aydın Güner, Enver Kesikbaş, Ertan Yıldız, Ersin Dinek, Helim Albayrak, İsmail Macuncu, Muhammed Deligöz, Nuray Aslan, Remzi Işık, Rıza Ürkmez, Tahsin Gedik, Vedat Cengiz, Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Arif Şişman, Erhan Erdoğan, Haydar Aral, Halil İbrahim Atılgan, Mehmet Kasap, Mete Sofu, Mithat Sarı, Murat Biryan, Sema Pekdemir, Reşat Tank, Tacettin Demirci, Yusuf Öngören, İl Delegeleri ise Murat Altuntaş, Leyla Konyalı, Yusuf Öngören, Mevlüt Kaş, Erhan Erdoğan, Ertan Yıldız, İsmail Macuncu, Aydın Güner ve Mithat Sarı şeklinde oluştu.

İlçenin durumu ortada
Yönetim seçimlerinin ardından teşekkür konuşması için tekrar söz alan Başkan Altuntaş, salonu dolduran davetlilere onay alan yönetim adına teşekkür etti. Sözlerine “Bizleri önce bu göreve layık gördükleri için delegelere teşekkür ediyorum” diyerek başlayan Altuntaş “Seçilen yeni yönetimin, önümüzdeki yerel seçimlerde mutlaka başarı odaklı çalışma yaparak Kocaali’nin makus talihini değiştireceğine inanıyorum. Yerel seçimleri mutlaka Cumhuriyet Halk Partisi adayının kazanması gerekiyor. Çünkü bu güne kadar Kocaali Belediyesi’ni yöneten seçilmiş kadrolar, Kocaali halkının hassasiyetlerini sömürerek, belediyecilik yaptıklarını zanneden kişiler tarafından yönetildi,
Ama ilçenin bu gün ki durumu ortada. Fazla geriye gitmeye gerek yok, sadece son 10 yıldır bu ilçede belediyeyi yöneten kadroların en büyük başarısı 35.000 nüfuslu bir ilçeyi 24.000 nüfuslu bir ilçeye geriletme başarısıdır” dedi.

Başkan teşekkür etti
Konuşmasına “Bunun nedenlerini iyi düşünmek gerek. İddia edildiği gibi, gelişen büyüyen bir ilçeyi neden insanlarımız terk etmek zorunda kalsın? İnanıyorum ki Kocaali halkı bu hoş olmayan, Kocaali’ye yakışmayan tablo karşısında beceriksiz öngörüsüz vizyonsuz yöneticileri görmekte hiç de zorlanmayacaklardır” dedi. Yerel seçimler için sürdürülen çalışmalara hız vereceklerini vurgulayan Başkan Altuntaş, kongreye katılan siyasi parti temsilcilerine, köy ve mahalle muhtarlarına, sivil toplum kuruluş temsilcilerine ve kongreye katılamayıp mesaj gönderenlere teşekkür etti.

Görev dağılımı yapıldı
Öte yandan 34. Kongrede tam destek alarak göreve getirilen yeni liste, Cuma günü mazbatasını alarak görev dağılımını yaptı. Cengiz Murat Altuntaş Başkanlığında oluşan listede birim başkanlıkları Sekreter Ertan Yıldız, Eğitim Sekreteri Remzi Işık, Sayman Aydın Güner, Bilişim Sorumlusu Rıza Ürkmez, Örgütlenme Sorumlusu İsmail Macuncu, Gençlik Sorumlusu Helim Albayrak, Kadın Kolları Sorumlusu Nuray Arslan, Mali İşler Sorumlusu Enver Kesikbaş ve Meslek Kuruluşları ve Sivil Toplum Örgütleri Sorumlusu Vedat Cengiz şeklinde oluştu.

Cuma, 23 Mart 2012 22:31 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Kocaali CHP'de Hızlı Değişim.