İpler TEDAŞ’ın Elinde.

  • PDF

İpler TEDAŞ’ın Elinde.

Kamunun genel kullanımına yönelik aydınlatma giderlerinin büyük oranda artış göstermesinin ardından, sayaçları denetlemekle yetkilendirilen TEDAŞ yurt genelinde çalışma başlattı. Bu kapsamda Kocaali’ye gelen çok sayıda TEDAŞ yetkilisi cadde ve sokak aydınlatmalarını gerçek tüketim miktarlarının tespiti için çalışma yaptı.

Gerçek tüketim
Elektrik Piyasası Kanunu'na göre 31 Aralık 2015 tarihine kadar Hazine Müsteşarlığı tarafından karşılanacak olan, kamunun genel kullanımına yönelik cadde ve sokak aydınlatması tüketim giderleri ile trafik sinyalizasyonlarına ait tüketim giderlerinde yüzde 100’e varan artış yaşanması, dağıtım şirketlerinin TEDAŞ’a gönderdiği faturaların gerçekliğini gündeme getirdi. Bunun üzerine TEDAŞ’a genel aydınlatma sayaçlarını denetlemekle yetkilendirildi. TEDAŞ tarafından yürütülen denetleme çalışmaları son günlerde hız kazandı. Bu kapsamda Kocaali’ye gelen TEDAŞ görevlileri ilçedeki genel aydınlatmaların gerçek tüketim bedellerinin netleştirilmesi ve usulsüzlüklerin önlenmesi amacıyla çalışma yaptı. Yaklaşık bir hafta süren çalışma kapsamında, ilçe genelindeki tüm aydınlatma araçları belirli süreler dahilinde aktif hale getirilerek gerçek tüketim bedelleri hesaplandı. TEDAŞ Denetim ekipleri ayrıca, aydınlatma tesislerinde yer alması gereken sayaçların kontrolünün yanı sıra, ölçü devresinde yer alan akım trafolarını, sayaçların doğru ölçüm yapıp yapmadığını ve endeks değerlerini de inceledi.

Kış ayları zor geçiyor
Konu ile ilgili açıklama yapan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, ilçe genelinde TEDAŞ görevlileri tarafından yürütülen denetleme çalışmalarının belediye ile doğrudan bağlantılı olmadığını söyledi. Kocaali’de elektrik dağıtım hizmetleri konusunda yaşanan sıkıntının özellikle kış aylarında zirveye çıktığına dikkat çeken Başkan Acar, “İlçe genelinde yürütülen çalışmalar belediyemizle doğrudan alakalı çalışmalar olmamakla birlikte, TEDAŞ görevlileri tarafından, kamunun genel kullanımına yönelik aydınlatmaların gerçek tüketim bedellerinin hesaplanması esaslı çalışmalardır. Bu kapsamda ilçe genelindeki aydınlatma araçlarımız belirli sürelerle aktif hale getirilmekte ve gerçek tüketim miktarları hesaplanmaktadır. Aynı zamanda ilçe genelinde elektrik dağıtım ve bakım hizmetleri konusunda yaşanan sıkıntılar özellikle kış aylarında tahammül edilemez hale gelmekte, yaşanan kesintilerden ilçe halkımız olumsuz etkilenmektedir. Bizler her platformda sıkıntılarımızı gündeme getiriyor, sorunların çözüme kavuşması için çalışıyoruz” dedi. 

Perşembe, 29 Mart 2012 19:48 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler İpler TEDAŞ’ın Elinde.