Tatbikat Gerçeğini Aratmadı.

  • PDF

Tatbikat Gerçeğini Aratmadı.

Karşı Mahalle İlköğretim Okulu’n da yapılan yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı. Tatbikatın ardından mahsur kalanları ve yaralıları kurtarma çalışmalarını izleyen öğrenciler heyecanlı anlar yaşadı.

 

Kocaali Belediyesi itfaiye ve sağlık hizmetleri ekibinin hazır bulunduğu tatbikatta öğrencilerin soğukkanlılığı ve okulu başarılı şekilde boşaltmaları görevlilerden tam not aldı. Okulda verilen yangın alarmı ile kendilerine öğretilen acil çıkış güzergahını izleyen yaklaşık 250 öğrenci ve 30 personel, binayı izdihama yol açmadan 30 saniye gibi kısa bir süre içerisinde boşalttı.

Öğretmenler tarafından güvenli alan olarak işaretlenen bölgede toplanan öğrenciler tatbikatın ikinci bölümünde kurtarma çalışmalarını izledi. Temsili olarak okulun ikinci katında mahsur kalan öğrenciler itfaiye ekiplerinin başarılı çalışmaları sonunda tahliye edilerek sağlık aracına ulaştırıldı. Tatbikatta ayrıca kontrollü ateş yakılarak öğrencilere yangın söndürme çalışmaları hakkında bilgiler aktarıldı. Okul Müdürü Fikret Bekar tatbikata katılan belediye personellerine teşekkür ederek, okul yönetimi ve öğrencileri kutladı.

 

Perşembe, 29 Mart 2012 20:32 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Tatbikat Gerçeğini Aratmadı.