Dere ıslah Çalışmaları Başlıyor.

  • PDF

Dere ıslah Çalışmaları Başlıyor.

DSİ Sakarya Şube Müdürü Abdüsselam Eldemir ve İnşaat Mühendisi Abdurrahman Cebeci, ilçede yapılacak olan Dere Islah ve Taşkın Koruma Projeleri ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere Kocaali’ye geldi.


İş birliği görüşüldü
DSİ Sakarya Şube Müdürü Abdüsselam Eldemir ve İnşaat Mühendisi Abdurrahman Cebeci Kocaali’de yapılacak olan Karşı Mahalle-Yeni Mahalle arası Dere Islah ve Taşkın Koruma Projesi ve Demiraçma Köyü Dere Islah ve Taşkın Koruma Projesi ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere Kocaali’ye geldi. İlk olarak Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ı ziyaret eden heyet daha sonra çalışma yapılacak olan bölgelerde incelemelerde bulundu. Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ile yapılan toplantıda bahse konu derelerin, güzergahında bulunan ekili-dikili alan ve konutlara verdiği zararlar ve taşkın önleme projeleri kapsamında yapılacak olan, çevre düzenleme çalışmaları için belediye-DSİ işbirliği konuları görüşüldü.

Güzergahlar incelendi
Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak Ak`ın da katılımıyla Demiraçma Köyü’nü ziyaret eden DSİ Sakarya Şube Müdürü Abdüsselam Eldemir ve İnşaat Mühendisi Abdurrahman Cebeci, çalışma yapılacak olan güzergahta incelemelerde bulundu. Köy kahvesinde bir araya geldikleri köylülere konu ile ilgili açıklama yapan Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak Ak “Uzun zamandır Demiraçma Köyü’nde zarara yol açan vahşi özellikli derenin ıslahı nihayet yapılıyor. Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik’in gayretleri ile DSİ`nin 2012 yatırım programına alınan projemiz inşallah Haziran-Temmuz aylarında ihaleye çıkacak, projenin ilçemize ve köyünüze hayırlı olması dilerim “ dedi. DSİ Şube Müdürü Abdüsselam Eldemir ise “Devletimiz bütün imkanları ile vatandaşlarımızın hizmetindedir. El birliğiyle kısa sürede Demiraçma Köyü projemizi gerçekleştireceğiz. Sizlerden destek bekliyoruz. Projemiz hayırlı olsun” dedi.

Perşembe, 29 Mart 2012 20:47 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Dere ıslah Çalışmaları Başlıyor.