Ak Parti Kocaali’den Ankara Çıkarması.

  • PDF

Ak Parti Kocaali’den Ankara Çıkarması.

Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak AK ve Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın da aralarında bulunduğu altı kişilik Kocaali heyeti, ilçenin çeşitli konularını görüşmek ve taleplerini iletmek üzere TBMM, Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nı ziyaret etti. Gün boyu süren ziyaret trafiğinde Kocaali’nin ihtiyaçları masaya yatırıldı.

Bakanlıklara ziyaret
Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak Ak, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ortaköy Belediye Başkanı Cemal Angın, Ortaköy Merkez Mahalle Muhtarı İbrahim Cengiz, Kocaali Devlet Hastanesi Müdürü Yahya Oruç ve Ak Parti Kocaali ilçe Yönetim Kurulu Üyesi Hilmi Aygın’dan oluşan Kocaali heyeti, ilçenin genel sorunları ile ilgili taleplerini iletmek üzere TBMM, Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nı ziyaret etti.

Belediyeye ödenek talebi
İlk olarak TBMM’de AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik ile buluşan Kocaali heyeti, Genel Kurul’a sevk edilen 2B Yasası, Melen Barajı istimlakları nedeniyle iskan sorunu yaşayan Ortaköy Beldesi ve Çevre Köylerin durumu, yeni açılan Devlet Hastanesinin Uzman Hekim ve yardımcı sağlık personeli açığı ve Kocaali Belediyesinin çeşitli bakanlıklardaki projelerine ödenek talebini masaya yatırdı. Ardından bakanlık ziyaretlerine başlayan heyet, AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik’in de katılımıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Enerji Bakanlığı’nı ziyaret etti.

Baraj köylerinin iskan sorunu
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Lütfi Akça ve Müsteşar Yardımcısı Dr. Mahir Küçük ile yapılan görüşmede Ortaköy Beldesi ve çevre köylerin Melen Projesi nedeni ile ortaya çıkan yeni iskan alanı ihtiyacı için, Kocaali Sahil Bölgesindeki Caferiye Köyü bitişiğindeki Orman Genel Müdürlüğü’ne ait “Yapay Gençleştirme Sahasının Tahsisi” konusu ele alındı. Müsteşar Prof. Dr. Lütfi Akça heyete cevaben “ TBMM Genel Kurul gündemindeki 2B Yasasının kabulü ve Resmi Gazete’de yayımından sonra, bahse konu alandaki orman bitişiği köylerin resmi müracaatlarından sonra konuyu değerlendireceklerini” söyledi. Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan AK Parti Sakarya Milletvekili Dr. Hasan Ali Çelik ise talebin yöre halkı için oldukça önemli olduğunu ve kabul edilmesini beklediklerini belirtti.

Eski arazilerde sıkıntı var
Ardından TBMM’de 2B Komisyon Başkanı Ak Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan ile bir araya gelen Kocaali heyeti, Kocaali’deki çalışmalarını geçtiğimiz günlerde tamamlayan ilçe 2B komisyonunun hazırladığı raporu teslim etti. Konu ile ilgili talepleri dile getiren Kocaali 2B Komisyon Başkanı Hilmi Aygın, vatandaşın elinde bulunan ve ikinci-üçüncü şahıslardan para ile satın alınan tapulu yerlerin, tahdit komisyonu tarafından 2B ve orman alanı olarak bırakıldığını söyledi. 30-40 yıllık fındık bahçelerinin halen 2B vasfında fiili olarak kullanıldığını belirten Aygın, aynı raporun Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na da teslim edildiğini vurgulayarak “mağduriyetin giderilmesini bekliyoruz” dedi.

Hastaneye uzman hekim
Heyet daha sonra Sağlık Bakanlığı’na geçerek Bakan Yardımcısı Agah Kafkas ile bir araya geldi. Yeni hizmete açılan Kocaali Devlet Hastanesi konusunda, Hastane Müdürü Yahya Oruç’tan brifing alan Bakan yardımcısı Kafkas, Kocaali heyetinin taleplerini dinledi. İlçenin konu ile ilgili taleplerini dile getiren AK Parti Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak AK, Kocaali’de çok modern bir hastanenin hizmete açıldığını belirterek, mevcut yapının özellikle yaz döneminde artan nüfusun talebini karşılayabilecek niteliğe ulaştığını ifade etti. Ancak sıkıntının tam anlamı ile çözüme kavuşması için Uzman Hekim ve yardımcı sağlık personeli konusunda ciddi eksiklikler olduğunu Başkan Ak, bu eksikliklerin giderilmesini beklediklerini belirtti. Talebe cevaben değerlendirmede bulunan Bakan Yardımcısı Agah Kafkas ise, AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik ile iki dönem parlementoda birlikte görev yaptıklarını ve yakın dostu olduğunu, bu vesile ile de Kocaali’nin Uzman Hekim talebini, önümüzdeki ay gerçekleştirilecek olan 44. Dönem Uzman Hekim atamalarında değerlendireceklerini söyledi.

Gümüşoluk sorunu
Heyet de bulunan Ortaköy Belediye Başkanı Cemal Angın ve AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, daha sonra TEDAŞ Genel Müdürlüğü’ne giderek, Gümüşoluk Mahallesi’nin köy statüsü döneminden kalma kronikleşmiş sorunlarının bulunduğunu ve sıkıntıların ivedilikle çözüme kavuşturulması talebinde bulundu.

Ödeneklere destek sözü
Kocaali Belediyesinin Kültür ve Turizm Bakanlığındaki projelerine ödenek aktarılması konusu için Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özarslan’ı ziyaret eden Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar ve AK Parti Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Müsteşar Özgür Özarslan’dan destek sözü aldı. Ardından ise Milli Eğitim Bakanlığı ziyaret edilerek, Kocaali’de Anadolu Öğretmen Lisesi ve Anadolu Otelcilik Turizm ve Meslek Lisesi açılması konuları görüşüldü ve bu konudaki çalışmalara hız verildi.

Yapacak çok işimiz var
Ak Parti Kocaali İlçe Başkanı Basri Burak AK; “Teşkilat olarak ilçemizin yaşadığı sıkıntıların çözümü için yerel yönetimlerimiz ve Milletvekillerimiz ile koordineli bir çalışma içine girmiş bulunuyoruz. Yapacak çok işimiz var, ancak önümüz aydınlık. Ak Parti Hükümetinin hizmetlerinden Kocaali’mizin en yüksek fayda sağlaması için gayret ediyoruz. Yakın ilgileri nedeni ile bütün bürokratlarımıza ve Ak Parti Parti Sakarya Milletvekili Dr. Hasan Ali Çelik’e teşekkür ediyorum” dedi.

Perşembe, 29 Mart 2012 21:25 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler Ak Parti Kocaali’den Ankara Çıkarması.