AGD’den Çanakkale Çıkarması.

  • PDF

AGD’den Çanakkale Çıkarması.

Çanakkale Zaferi’nin 97. Yılı münasebetiyle ziyaret programı düzenleyen Anadolu Gençlik Derneği Sakarya İl Başkanlığı yaklaşık bin kişilik katılımla Çanakkale’ye adeta çıkarma yaptı. Katılımcıların duygulu anlar yaşadığı Çanakkale gezisine AGD Kocaali Şubesi vatandaşlardan oluşan 60 kişilik grupla katıldı.

Kocaali’den 60 kişi
Anadolu Gençlik Derneği Sakarya İl Başkanlığı tarafından Çanakkale Zaferi’nin 97. Yılı münasebetiyle düzenlenen Çanakkale gezisi programına, il genelinden yaklaşık bin kişinin yanı sıra Kocaali’den 60 kişi katıldı. Seyit Çavuş, 57. Alay, Anafartalar, Şehitlikler ve Sargı Tepesi başta olmak üzere adı tarihe altın harflerle yazılan kahramanlık öykülerine sahne olan 16 farklı bölgeyi ziyaret eden katılımcılar duygulu anlaş yaşadı. Katılımcıların birçoğu gözyaşlarına engel olmadı. Ayrıca geziye katılanlar arasında yapılan çekilişte bir erkek bir bayan olmak üzere toplam iki kişiye umreye hediye edildi. Anadolu Gençlik Derneği’nin bu organizasyonu katılımcılardan bolca teşekkür aldı.

Ülkenin gücü, inançlı gençliğidir
Anadolu Gençlik Derneği Teşkilatlanma Başkanı ve Kocaali Şube Başkanı Muhammet Öztopaloğlu ziyaret programının ardından yaptığı açıklamada her yıl düzenlenen Çanakkale gezisinin bu yıl daha gül olduğunu belirterek katılımcılara teşekkür etti. Başkan Öztopaloğlu “Bir ülkenin en büyük gücü tankı, tüfeği değil inançlı, imanlı gençliğidir ve bunun en somut örneği Çanakkale Zaferidir. Çünkü binlerce genç gönüllü olarak cepheye koşmuş, vatan için, namus için, bağımsızlık için şehit düşmüştür. Herkesin bildiği gibi o yıl birçok lise mezun verememiştir. O yüzden herkesin Çanakkale’yi mutlaka ziyaret etmesi dünyaya parmak ısırtan bu şanlı zaferin havasını teneffüs etmelidir” dedi. Anadolu Gençlik Derneği’nin Nisan ayında Bursa Ulucami ve Mayıs ayında Konya Mevlana gezileri düzenlediğini belirten Öztopaloğlu ilçe halkını davet etti.

 

Perşembe, 29 Mart 2012 21:50 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Haberler AGD’den Çanakkale Çıkarması.