• PDF

 

Erbap Olmak şart Değil.

Kocaalili okurlarımız bilir ki yüz haftayı aşkın süredir bu köşede yazıyor olmama rağmen ilçedeki sportif faaliyetler üzerine pek fazla yazı yamadım. Özellikle futbol takımlarımızın karşılaşmalarından sonra gerek eleştiri gerekse tebrik amaçlı dokunmamızı talep edenler olsa da ben sürekli işi erbaplarına bırakmayı tercih ettiğimi söylemiştim. Ancak görüyorum ki şu günlerde içinde bulunduğumuz durum hiçte erbaplarına bırakılacak bir durum değil.

Çünkü takımlarımızın elde ettiği başarıyı görmek ve yöneticisinden yedeğine kadar her birini tebrik etmek için erbap olmak şart değil. Bundan bir yaklaşık yıl önce konu ile ilgili kaleme aldığım ilk ve tek yazımda o zamanlar birinci amatör kümede mücadele eden Kocaalispor ve Kocaali Sahilspor’un ilçenin tanınmasına ne kadar katkı sağladığını yazmıştım.

O zamanlar birinci amatör müsabakalarındaki deplasman maçları için Akyazı, Karapürçek, Hendek gibi bir çok ilçeye gitmiştim. Hatırlıyorum da ev sahibi takım taraftarlarının çoğu Kocaali’nin ilçe olduğunu bile bilmiyordu. Kocaalispor veya Kocaali Sahilspor sahaya çıktığı zaman ‘Bu Kocaali nerenin mahallesi? Nerenin köyü?’ diye soruyorlardı. Kocaali’deki yüzlerce okurumuza maçta olanları aktarmak için yağmur çamur demeden koşturan ben, takımımın başarısına sırtımı dayanarak ve göğsümü kabartarak gittiğim yerde yaşadığım ilçeyi duymayan insanları görünce bir hayli üzülüyordum.

Şimdilerde ise gerek Kocaalispor olsun gerekse Sahilspor olsun maçını takip etmeye gittiğim her yerde, takımımın adını zikrettiğim zaman ayrı bir saygı ayrı bir hürmet görüyorum. Elbette ki takımlarımıza gösterilen bu saygı, yöneticilerimizin ve futbolcu kardeşlerimizin adam gibi adam oluşundan, her şeyin kötü gittiği zamanlarda bile birbirlerine kenetlenmiş olmalarından ve mücadeleyi bırakmamış olmalarından kaynaklanıyor. 22 haftalık zorlu maratonda takımlarımızın durumuna gelince, Kocaalispor’un şimdiye kadarki başarısına ve seyir zevki veren futboluna söyleyecek pek fazla söz bulamıyorum. Hepiniz biliyorsunuz kadrosunda Kocaali’den pek fazla futbolcu olmadığı için ilçe spor kamuoyunda oldukça eleştiriliyor Kocaalispor. Hatta zaman zaman bunu dile getirmemi isteyenler de oluyor. Ama ben bu gün Kocaalispor yönetiminin komşu ilçelerimizdeki, uçuk paraları elinin tersi ile iterek Kocaali’yi tercih eden yetenekli futbolculara mavi beyaz forma giydirmiş olmasını da Kocaali’nin başarısı olarak görüyorum.

Kocaali Sahilspor’a gelince ligin dibinde geçen 20 hafta için sadece üzülüyorum. Özellikle son maçlardaki kaliteli ve centilmen futbolu gördükten sonra Sahilspor’un Süper Amatör Küme’de kalmasını bile talihsizlik olarak yorumluyorum. Nedenini soracak olursanız ligin ikinci yarısında hava yakalayan Sahilspor 8 maçtan puan aldı ve 23 puan topladı. Eğer Sahilspor yönetimi bu kadroyu sezon başında kurmuş olsaydı takım kaybettiği maçların çoğundan puan çıkarır en az 23 puan daha alırdı. Nitekim bu gün A Grubu’nu şampiyon tamamlayan Kırkpınarspor sezon boyunca 46 puan topladı. Ne söylemek istediğimi siz görün. Bana bazen Kocaali’de hangi takımı tutuğumu soruyorlar, çoğuna cevap vermiyorum. Çünkü benim takımımın her hangi bir adı yok, sadece mavi beyaz forması var.

Bölgesel Lig yolunda koşan rekortmen Kocaalisporumuzu ve son haftalarda güçlü rakiplerine kabus gibi çökerek ben buradayım diyen Kocaali Sahilsporumuzu ilçe spor kamuoyu adına tebrik ediyorum. Gol yollarınız açık, puanınız bol olsun… 

Erman CİNASOĞLU

 

 

Cuma, 06 Nisan 2012 21:12 tarihinde güncellendi

SİTE HAKKINDA

İnternet sitemiz, Kocaali ilçesinin internet ortamında daha etkin bir şekilde tanıtılmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Her türlü bilgi ve önerileriniz için lütfen bizimle irtibat kurunuz.

İLETİŞİM

  • Adres: Ağalar Mah. Cumhuriyet Cad. No:22 Kocaali/Sakarya
  • Tel: +(264) 812 25 62
  • Gsm: +(544) 415 39 61
  • E-mail: bilgi@kocaalirehber.com
BURADASINIZ Köşe Yazıları Erbap Olmak şart Değil.